Vikings

Wikingowie 2013-

Vikings

Gatunki: Serial historyczny
Stacje: History
Kraje: Stany Zjednoczone

Premiera: 03-03-2013

8,25 / 10 2 głos


Opis


Słowo "Wiking" jest synonimem brutalności, terroru i tajemnicy, odkąd pierwszy nordyccy wojownicy pojawili się wzdłuż wybrzeży Anglii i Francji pod koniec VIII wieku. Zyskali rozgłos przez barbarzyńskie działania bez litości, co było ważną częścią mitologii obrastającej wokół nich. A kiedy Wikingowie nadal są tak charakteryzowani w popkulturze, rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana, rozbudowana i potężniejsza niż ich reputacja sugeruje.

Niezwykłe opowieści o życiu i epickich przygodach wojowników opowiedziana w "Vikings", nowym dziewięcioodcinkowym serialu, który zadebiutuje w niedzielę, 3 marca na History. Dramat ukazuje świat tych rycerzy Mrocznych Wieków, handlarzy, odkrywców - nie z zewnętrznego punktu widzenia, ale oczami społeczeństwa Wikingów.

Kiedy odcinki "Vikings" są wypełnione konfliktami, wojnami i rozlewem krwi - na te dość butalne czasy - to rodzinna saga z serce, Podąża ona za przygodami Ragnara Lothbroka (Travis Fimmel, "The Beast", "Baytown Outlaws"), ciekawego i atrakcyjnego mężczyzny, który zawsze stara się przełamać bariery i odkryć nowe światy do podbicia. Młody rolnik i rodzinny mężczyzna, Randar jest głęboko sfrustrowany przez politykę swojego lokalnego wodza, Earla Haraldsona (Gabriel Byrne, "In Treatment", "Usual Suspects", "Millers Crossing"), który nadal wysyła swoich wojowników każdego lata na wschód, do krajów nadbałtyckich i Rosji, których populacje są tak biedne materialnie jak oni sami.
Odcinki
On the Eve
4x19 On the Eve 25-01-2017
Armia Wikingów powoduje panikę w krajach Anglii jak Król Ecbert i Aethelwulf planują obronę swojego królestwa.

Revenge
4x18 Revenge 18-01-2017
Plan Ragnara dochodzi do skutku. Armia Wikingów ląduje u wybrzeży Northumbrii.

The Great Army
4x17 The Great Army 11-01-2017
Armia Wikingów zaczyna zbierać się w Kattegat. Lagertha musi zachować czujność w czasie nieobecności swojego syna, Bjorna.


Wszystkie
   

Aktualności
Wszystkie


   

Albumy
Wszystkie

   

Klipy
Wszystkie

Komentarze
Card image
27 zł
Card image
39.99 zł