Vikings

Wikingowie 2013-

Vikings

Gatunki: Serial historyczny
Stacje: History
Kraje: Stany Zjednoczone

Premiera: 03-03-2013

8,25 / 10 2 głos


Opis


Słowo "Wiking" jest synonimem brutalności, terroru i tajemnicy, odkąd pierwszy nordyccy wojownicy pojawili się wzdłuż wybrzeży Anglii i Francji pod koniec VIII wieku. Zyskali rozgłos przez barbarzyńskie działania bez litości, co było ważną częścią mitologii obrastającej wokół nich. A kiedy Wikingowie nadal są tak charakteryzowani w popkulturze, rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana, rozbudowana i potężniejsza niż ich reputacja sugeruje.

Niezwykłe opowieści o życiu i epickich przygodach wojowników opowiedziana w "Vikings", nowym dziewięcioodcinkowym serialu, który zadebiutuje w niedzielę, 3 marca na History. Dramat ukazuje świat tych rycerzy Mrocznych Wieków, handlarzy, odkrywców - nie z zewnętrznego punktu widzenia, ale oczami społeczeństwa Wikingów.

Kiedy odcinki "Vikings" są wypełnione konfliktami, wojnami i rozlewem krwi - na te dość butalne czasy - to rodzinna saga z serce, Podąża ona za przygodami Ragnara Lothbroka (Travis Fimmel, "The Beast", "Baytown Outlaws"), ciekawego i atrakcyjnego mężczyzny, który zawsze stara się przełamać bariery i odkryć nowe światy do podbicia. Młody rolnik i rodzinny mężczyzna, Randar jest głęboko sfrustrowany przez politykę swojego lokalnego wodza, Earla Haraldsona (Gabriel Byrne, "In Treatment", "Usual Suspects", "Millers Crossing"), który nadal wysyła swoich wojowników każdego lata na wschód, do krajów nadbałtyckich i Rosji, których populacje są tak biedne materialnie jak oni sami.
Odcinki


Moments of Vision
5x10 Moments of Vision 24-01-2018
Poczucie zagłady wisi nad Kattegat jak krwawa jatka ma miejsce. Pokonana armia ucieka przed zwycięzcami, a legendarny wojownik wraca do domu.

A Simple Story
5x09 A Simple Story 17-01-2018
Przywódcy armii rozważają swoje opcje w następstwie bitwy. W obozie Flokiego wszystkie nadzieje na połączenie społeczności zostają pogrzebane jak tragedia ma miejsce.

The Joke
5x08 The Joke 10-01-2018
Walka o Kattegat się rozpoczyna. Jak dwie armie przygotowują się do walki, Wielka Pogańska Armia musi postanowić między ostatnią prośbą o pokój a totalną wojną. Floki stawia czoła...

Full Moon
5x07 Full Moon 03-01-2018
Bjorn wraca do Kattegat i dowiaduje się o ataku jaki będzie miał miejsce w czasie kolejnej pełni księżyca. Ivar musi zdecydować czy może zaufać dawnemu wrogowi na polu walki.

The Message
5x06 The Message 27-12-2017
Lagertha zostaje zdradzona, a Bjorn musi znaleźć sposób, aby wesprzeć zrozpaczoną królową. Floki i jego osadniczy przybywają do nowej krainy, ale to jest dalekie od tego czego...


Wszystkie
   

Aktualności
Wszystkie


   

Albumy
Wszystkie

   

Klipy
Wszystkie

Komentarze
Card image
46 zł
Card image
52 zł