Vikings

Wikingowie 2013-

Vikings

Gatunki: Serial historyczny
Stacje: History
Kraje:

Premiera: 03-03-2013

8,25 / 10 2 głos


Opis


Słowo "Wiking" jest synonimem brutalności, terroru i tajemnicy, odkąd pierwszy nordyccy wojownicy pojawili się wzdłuż wybrzeży Anglii i Francji pod koniec VIII wieku. Zyskali rozgłos przez barbarzyńskie działania bez litości, co było ważną częścią mitologii obrastającej wokół nich. A kiedy Wikingowie nadal są tak charakteryzowani w popkulturze, rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana, rozbudowana i potężniejsza niż ich reputacja sugeruje.

Niezwykłe opowieści o życiu i epickich przygodach wojowników opowiedziana w "Vikings", nowym dziewięcioodcinkowym serialu, który zadebiutuje w niedzielę, 3 marca na History. Dramat ukazuje świat tych rycerzy Mrocznych Wieków, handlarzy, odkrywców - nie z zewnętrznego punktu widzenia, ale oczami społeczeństwa Wikingów.

Kiedy odcinki "Vikings" są wypełnione konfliktami, wojnami i rozlewem krwi - na te dość butalne czasy - to rodzinna saga z serce, Podąża ona za przygodami Ragnara Lothbroka (Travis Fimmel, "The Beast", "Baytown Outlaws"), ciekawego i atrakcyjnego mężczyzny, który zawsze stara się przełamać bariery i odkryć nowe światy do podbicia. Młody rolnik i rodzinny mężczyzna, Randar jest głęboko sfrustrowany przez politykę swojego lokalnego wodza, Earla Haraldsona (Gabriel Byrne, "In Treatment", "Usual Suspects", "Millers Crossing"), który nadal wysyła swoich wojowników każdego lata na wschód, do krajów nadbałtyckich i Rosji, których populacje są tak biedne materialnie jak oni sami.
OdcinkiOn the Eve
4x19 On the Eve 25-01-2017
Armia Wikingów powoduje panikę w krajach Anglii jak Król Ecbert i Aethelwulf planują obronę swojego królestwa.

Revenge
4x18 Revenge 18-01-2017
Plan Ragnara dochodzi do skutku. Armia Wikingów ląduje u wybrzeży Northumbrii.

The Great Army
4x17 The Great Army 11-01-2017
Armia Wikingów zaczyna zbierać się w Kattegat. Lagertha musi zachować czujność w czasie nieobecności swojego syna, Bjorna.

Crossings
4x16 Crossings 04-01-2017
Flota Bjorna płynie dalej i rozpoczyna zaskakując atak. W Kattegat Lagertha kontynuuje swoje dążenie do osiągnięcia władzy.

All His Angels
4x15 All His Angels 28-12-2016
Ragnar i Ivar spiskują przeciwko Saksonom i osiągają nowy poziom zrozumienia.

In the Uncertain Hour Before the Morning
4x14 In the Uncertain Hour Before the Morning 21-12-2016
Lagertha usiłuje spełnił od dawna skrywaną ambicję. Ragnar negocjuje nieoczekiwane ustępstwo ze strony króla Ecberta.

Two Journeys
4x13 Two Journeys 14-12-2016
Flota Ragnara zostaje rozbita i wyrzucona na wybrzeże Wessex, ale bez wystarczającej liczby ocalałych, aby utworzyć wiarygodną siłę, Ragnar i Ivar mają trudną decyzję do podjęcia. Rollo...

The Vision
4x12 The Vision 07-12-2016
Miejscowi w Kattegat besztają Ragnara, że bogowie go opuścili jak zmaga się z tym, aby zebrać załogę na swoją wyprawę do Wessexu. To Bjorn jest tym, który ma teraz charyzmę jak...

The Outsider
4x11 The Outsider 30-11-2016
Ragnar powrócił do Kattegat i tutaj są sekrety do ujawnienia. Planuje powrócić do Wessexu, aby naprawić błędy przeszłości, ale odkrywa, że ci, którzy kiedyś byli mu...


Wszystkie
   

Aktualności
Wszystkie


   

Albumy

Wszystkie

   

Klipy

Wszystkie

Komentarze
Card image
45 zł
Card image
39.99 zł