TCA 2017: „Harlots” zaoferuje „spojrzenie dziwki” na gregoriański Londyn


amelka   amelka | 08-01-2017, 16:06:17


TCA 2017: „Harlots” zaoferuje „spojrzenie dziwki” na gregoriański Londyn

Serial Hulu „Harlots” jest w całości opowiedziane z „perspektywy dziwki”, powiedziała producentka wykonawcza Alison Owen w czasie zimowej trasy prasowej Television Critics Assocition.


Tutaj nie „ma męskiego spojrzenia” w serialu; to jest całkowicie o kobietach, patrzących na ich świat. W tym celu, zespół producentów, reżyserów i scenarzystów składa się wyłącznie z kobiet, co jak powiedziała producentka wykonawcza Debra Hayward: „Wpłynęło na serial w sposób w jaki chciałyśmy”.

Samantha Morton („The Last Panthers”), Jessica Brown Findlay („Downton Abbey”) i Lesley Manville („Malificent”) występują w „Harlots”, koprodukcji między Hulu a ITV. 8-odcinkowy dramat otrzymał od razu zamówienie na serial.

Serial czerpie z XVIII-wiecznej książki „Harris’s List of Covent Garden Ladies”, opisanej przez współtwórczynię i producentkę wykonawczą Moirę Buffini jako „londyński przewodnik po dziwkach”. Popularny słownik w tych czasach, napisany przez patronów i alfonsów i publikowany w latach 1757-95, opisuje fizyczne atrybuty i seksualne skłonności prostytutek pracujących w Londynie.

Jednej krytyk telewizyjny zastanawiał się czy kobiety pisały podobne przewodniki o swoich klientach. Niestety nie, powiedziała Buffini, ale „możesz coś wyczytać ze słów napisanych przez mężczyzn, ponieważ czasami opisywali to co mówiła kobieta”.

Krytyk telewizyjny i kobieta, powołując się na dzisiejszy „feminizm”, zastanawiała się czy zespół kobiet pracujących przy serialu „nie miał żadnych skrupułów jeśli chodzi o temat” dla telewizji, albo czy mieli jakieś rozmowy o tym co zdramatyzować.

Nie, powiedział Buffini, wyjaśniając, że „to jest serial o ekonomii tak bardzo jak jest o pracownicach seksualnych… Ekonomika tego świata jest czasochłonna”.

„Nikt nie chce widzieć nieśmiałego dzieła” na ten temat, nalegała Buffini, chociaż przyznała, że „wszyscy byli zmotywowani przez sprawy, które widzieli wokół siebie, we współczesnym świecie” i „pokazują to przez ten pryzmat przeszłości”.

Prostytucja, wyjaśnia Hayward, była jednym z sposobów, gdzie kobieta mogła być społecznie mobilna w tych czasach. Lesley Manville sugerowała, że jedna na pięć kobiet w Londynie w 1763 roku była prostytutką, a Owen zaproponowała, że miasto zarabiało tak wiele pieniędzy na handlu seksem jak w dokach.

Dodatkowo Owen zauważyła, że serial o tej epoce jest świetnym sposobem, aby obejść telewizyjną politykę przyzwoitości, ponieważ wiele słów z tamtej epoki nie znajduje się na współczesnej liście zakazanych słów.

„Harlots” śledzi Margaret Wells (Morton), matkę i właścicielkę burdelu, i konkurencyjną madam Lydię Quigley (Manville). Najstarsza córka Margaret, Charlotte, jest najbardziej pożądaną kurtyzaną w mieście. „Harlots” zadebiutuje 29 marca.

„Harlots” napisała Buffini („Jane Eyre”) i jest oparta na oryginalnym pomyśle jaki miała z Alison Newman.



Kategorie: Spoilery Wywiady Telewizja Nowe seriale TCA Press Tour 
Seriale: Harlots 

Zobacz również: