Seriale postapokaliptyczne - 5 opowieści o tym, co po końcu świata


marek1211   marek1211 | 06-06-2018, 12:10:37


Seriale postapokaliptyczne - 5 opowieści o tym, co po końcu świata

Seriale postapokaliptyczne pokazują, jak ludzie radzą sobie w obliczu zagłady przy bardzo znikomych zasobach, a my możemy spokojnie z ciepłej kanapy śledzić, jak los rzuca im kłody pod nogi i zmusza do podejmowania skrajnie trudnych decyzji.


Seriale postapokaliptyczne

The 100 (2014-)

W serialu przedstawiona jest wizja świata po wojnie nuklearnej, która zmusiła ludzi do ucieczki z naszej planety. Ocaleli wysyłają 100 nieletnich przestępców z powrotem na Ziemię, aby przekonać się, czy jest zdatna do ponownego zamieszkania. Kapsuła, w której podróżują, ulega zniszczeniu, przez co nastolatkowie są zdani tylko na siebie. Szybko okazuje się, że nie są sami na planecie, a odkrywanie losów życia planety po katastrofie raczej nie będzie przyjemnością.

The Walking Dead (Żywe trupy) (2010-)

Główny bohater Rick budzi się ze śpiączki w opustoszałym szpitalu, a na ulicach miasta nie ma nikogo oprócz kobiety w białej sukni leżącej w oddali. Tułając się po mieście spotyka mężczyznę, który dzieli się z nim istotnymi informacjami o straszliwej epidemii, która opanowała świat. Po czasie ich grupa się powiększa, aby niedługo ustanowić Ricka liderem. Jego obowiązki na pewno nie będą należały do najłatwiejszych, patrząc na sytuację, w jakiej znalazł się świat.

The Stand (Bastion) (1994)

Serial postapokaliptyczny rozpoczynający się od wypadku z bronią biologiczną, która wymyka się spod kontroli. Społeczeństwo jest dziesiątkowane przez agresywny wirus grypy, a jednostki którym udało się przetrwać są nawiedzane podczas snu. W ich nocnych marach przedstawieni są wysłannicy dobra oraz zła, a oni sami muszą opowiedzieć się po którejś ze stron. Starcia tych dwóch obozów powodują duże napięcie i pobudzają ciekawość co do losów kształtującego się na nowo świata.

Falling Skies (Wrogie niebo) (2011-2015)

Ziemia zostaje przejęta przez obcą cywilizację, która dzięki zaawansowanej technologii przejmuje kontrolę. Obcy pozbawiają dzieci własnej woli i zmuszają do niewolniczej pracy. Ludzie, którzy przetrwali atak organizują się w ruchy oporu, aby powstrzymać wrogie siły. Działania jednej z takich grup są przedstawione w tym serialu. Sprytne zagrania bojowe i zaskakujące zwroty akcji gwarantowane.

Under The Dome (Pod kopułą) (2013-2015)

Serial postapokaliptyczny stworzony na postawie powieści Stephena Kinga. Pewnego dnia małe amerykańskie miasteczko zostaje odcięte od reszty świat przez pojawienie się niewidzialnego pola siłowego. Pod kopułą pozostaje lokalny bezwzględny polityk oraz grupa obywateli, która stara się zapanować nad chaosem, jaki powstał wśród mieszkańców. Odpowiedzi na pytania jak i dlaczego to się stało są dawkowane widzom w bardzo małych ilościach, co pobudza ciekawość i trzyma w napięciu aż do samego końca.

Seriale postapokaliptyczne – podsumowując

Seriale postapokaliptyczne mają wywołać w nas refleksje dotyczące człowieczeństwa i czynów, jakich ludzie są w stanie się dopuścić jeśli chodzi o ochronę życia. Walka o przetrwanie to dobry motyw, aby sprawdzić granice ludzkiej wytrzymałości.Kategorie: Telewizja Artykuły sponsorowane 
Seriale: Wrogie niebo Żywe trupy Under the Dome The 100 


Card image
39.99 zł
Card image
39.99 zł
Card image
49.99 zł
Card image
44.99 zł

Zobacz również: