„House of Cards”, „Transparent” i „Wisdom of the Crowd” pod ostrzałem, stacje zmagają się z tym co zrobić


amelka   amelka | 14-11-2017, 22:08:43


„House of Cards”, „Transparent” i „Wisdom of the Crowd” pod ostrzałem, stacje zmagają się z tym co zrobić

Scenarzyści w flagowej komedii Amazon „Transparent” pracowali nad historiami do piątego sezonu jak pojawiła się informacja, że firma VOD rozpoczęła dochodzenie w sprawie zarzutów seksualnego molestowania skierowanych wobec aktora Jeffrey Tambora. W świetle tego, słyszeliśmy, że scnarzyści rozważali piąty sezon serialu bez tytułowej postaci.


To coś co scenarzyści w „House of Cards” już rozważają jak stacja pozbyła się aktora Kevina Spaceya. Produkcja serialu została wstrzymana, kiedy scenarzyści i producenci rozważają to czy mogą stworzyć szósty sezon bez głównej postaci, którą gra Spacey.

CBS musi podjąć decyzję o zamówieniu dodatkowych odcinków nowego dramatu „Wisdom of the Crowd”, co zostało skomplikowane przez zarzuty o molestowanie seksualne przeciwko aktorowi Jeremiemi Pivenowi.

We wszystkich trzech sprawach, stacje i studia produkujące seriale muszą zmierzyć się z trudnymi decyzjami odnośnie nagłego zakończenia serialu czy całkowitego przerobienia bez głównych postaci. To może okazać się być trudniejsze niż rzeczywiste usunięcie aktorów.

Decyzja odnośnie „Wisdom” może być najbardziej bolesna jak dramat rozpoczął się tej jesieni i nie przyciągnął mocnej widowni czy nie wygenerował wielkiego szumu. Serial był poważnie zagrożony anulowaniem nawet przed pojawieniem się zarzutów wobec Pivena. W przypadku „Transparent” i „HoC” są ważnymi, definiującymi markę, nagradzanymi serialami, które pomogły obu platformom przy tworzeniu oferty programowej.

Jak skandal z Spaceyem wybuchł, Netflix już ogłosiło, że nadchodzący szósty sezon politycznego dramatu będzie ostatnim. Pytanie teraz brzmi czy producenci mogą sobie poradzić bez zdobywcy Oscara.

Jeśli chodzi o zwolnienie aktora za niewłaściwe zachowanie, obecne zarzuty o seksualne molestowanie prawdopodobnie przyczynia się do rozszerzenia moralnych klauzul, na które wcześniej nie nalegały wszystkie stacje i studia. Tu zwykle wystarczał jeden incydent dla stacji/studia, aby stworzyć politykę i ją ściśle respektować. Słyszeliśmy, ze to miało miejsce u Disneya po kontrowersji związanej z aktorem „Chirurgów” Isaiahem Washingtonem, który rzekomo napastował aktora na planie i wykorzystywał homofobiczne ataki w październiku 2006 roku, ale nie opuścił serialu aż ABC/ABC Studios nie przedłużyło z nim kontraktu w czerwcu 2007, pomimo wielokrotnych apeli gejowskich społeczności, aby pozbyć się go wcześniej.

Dla Netflix, które jak źródła mówią nie naciskało na moralne klauzule, seksualny skandal z Spaceyem może być punktem zwrotnym. Nawet bez takich klauzul, stacje i studia muszą zmierzyć się jedynie z potrzebą znalezienia powodu, aby rozwiązać kontrakt z aktorem za niewłaściwe zachowanie jeśli serial będzie produkowany w tym czasie. Jeśli nie będzie, studio po prostu nie przedłuży swoich kontraktów z członkami obsady, co robi przez każdy sezon, gdzie studia często opóźniają podpisanie kontraktów aż do początku produkcji kolejnego sezonu.

„House of Cards” obecnie kręci nowy sezon i trzeba było wstrzymać produkcję jak Spacey został zawieszony. „Wisdom of the Crowd” realizuje zdjęcia, ale zakończyło już swój 13-odcinkowy sezon, moment, gdzie stacje i studia często dają sobie czas, aby zastanowić się kogo zostawić z aktorów, a kogo się pozbyć. „Transparent” nie rozpoczęło jeszcze produkcji.

Sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana jak aktor jest również producentem wykonawczym/czerpie zyski z produkcji, jak jest w przypadku Spaceya w „HoC”. Sytuacja nadal jest rozwiązywana, gdzie obserwatorzy spodziewają się, że Spaceyowi zapłacą jak odejdzie. To pomogłoby uniknąć ewentualnego pozwu, jak w przypadku aktora i uczestnika w zyskach z „Dwóch i pół” Charliego Sheena, który wystąpił przeciwko Warner Bros. TV jak został wyrzucony w czasie produkcji. Skończyło się na ugodzie finansowej.

Ale zwolnienie Sheena również całkowicie zmieniło dynamikę w serialu, gdzie zastąpiono go nowym aktorem, Ashtonem Kutcherem, który grał nową główną postać. Zmiana się udała, gdzie komedia miała kolejne cztery sezony.

To może jakoś uspokoić stacje, które mierzą się z koniecznością zastąpienia aktorów przez ich niewłaściwe zachowanie. Ale sytuacje z wieloma zarzutami wobec mężczyzn obecnie w telewizji może sprawić, że to kobiety staną się w centrum, do czego namawia się od wielu lat.Kategorie: Informacje producentów Telewizja Kontrowersje 
Seriale: House of Cards Transparent Wisdom of the Crowd 

Card image
44.99 zł
Card image
94.99 zł
Card image
39.99 zł
Card image
44.99 zł

Zobacz również: