Czyżby „Chirurdzy” przygotowali grunt pod spinoff w finale 13 sezonu?


amelka   amelka | 19-05-2017, 13:22:30


Czyżby „Chirurdzy” przygotowali grunt pod spinoff w finale 13 sezonu?

„Chirurdzy” przygotowali grunt pod swój niedawno zamówiony spinoff o strażakach w czwartkowym finale trzynastego sezonu.


Zaczynając się zaraz po wydarzeniach odcinka z poprzedniego tygodnia, finał rozpoczyna się od szpitala w chaosie. Jackson (Jesse Williams) jest na misji, aby znaleźć Edwards (Jerrika Hinton), kiedy Meredith (Ellen Pompeo) szuka Nathana (Martin Henderson) jak również Erin (Darby Camp), zaginioną dziewczynę, która jest z Edwards, po wpanięciu na spanikowanego ojca. Minnick (Marika Dominczyk) to Minnick, więc jest głównie zajęta tym czy ludzie przestrzegają protokołu w czasie kryzysu. I April (Sarah Drew) jest wkurzona, że Jackson, będąc gościem, który biegnie w ogień, zniknął po Stephanie i nie słyszała nic od niego od tego czasu.

W szpitalu Stephanie żyje, ale jest w szoku i mocno oparzona po wybuchu. Ale Erin jest uwięziona pod pewnym sprzętem laboratoryjnym, który przygniótł jej nogę. Po tym jak udało się jej uwolnić Erin spod maszyny, Stephanie moczy koc i swoje włosy w wodzie, aby pozwolić sobie wraz z Erin przejść przez dosłownie ścianę ognia, aby uciec z pokoju, w którym są uwięzieni. Niestety klatka schodowa również jest w płomieniach. Ale udaje im się dostać do drzwi na dach… gdzie Stephanie zdaje sobie sprawę, że zostawiła kartę magnetyczną w oryginalnym pokoju i nie mogą się wydostać. Więc przykrywa Erin mokrym kocem i obiecuje jej, że wszystko będzie w porządku.

Potem Stephanie udaje się jakoś dostrzec swoją kartę poprzez dym i płomienie (?) i wejść, aby ją chwycić, zostawiając Erin samą. Z sukcesem ją chwyta i wpadają na dach. Stephanie krzyczy do strażaków na dole, ale nie mogą jej usłyszeć, a tymczasem Erin wydaje się wykrwawiać z jej rany nogi.

Tymczasem Meredith wreszcie znajduje Nathana — w środku operacji, jedno piętro pod pożarem. I poszukiwania Stephanie przez Jacksona zostają pokrzyżowane przez zabłąkaną pacjentkę, więc wyciąga ją, aby tylko zostać okrzyczanym przez Maggie (Kelly McCreary) i April, która zakłada maskę z tlenem na jego twarz. Jak wyjaśnia Bailey (Chandra Wilson), że szukał Edwards, Minnick mówi, że zajęła się chaosem i zapomniała powiedzieć policji, że Edwards zaginęła, jak Jackson kazał jej zrobić. (Naprawdę, Minnick?! Miałaś, dosłownie, jedno zadanie). Na szczęście Ben (Jason Geroge) pamięta, że widział Edwards w korytarzu z pacjentem. On i strażacy wpadają do szpitala, gdzie podążają śladami krwi Erin na dach i znajdują Stephanie jak gorączkowo próbuje ją uratować.

Lekarze robią wszystko co w ich mocy, aby ocalić Erin — i jej nogę — kiedy Stephanie ignoruje swoje własne obrażenia i pozostaje przy jej boku, aż udaje się ją ustabilizować. Jak sytuacja z Erin jest opanowana, Stephanie traci przytomność.

Kiedy to wszystko ma miejsce Amelia (Caterina Scorsone) wiezie Owena (Kevin McKidd) do szpitala, aby spotkał się ze swoją uratowaną siostrą Megan.

Na zewnątrz Meredith i Nathan, po zakończeniu operacji, mają chwilę wytchnienia w karetce. Meredith upewnia się, że Nathan wziął na tyle dużo tlenu do swoich płuc zanim mówi mu, że Megan żyje. Początkowo nie chce uwierzyć i powtarza: „To nie jest zabawne”, zanim wreszcie traci przytomność.

Jak słońce wschodzi kolejnego dnia, Nathan idzie spotkać się z Owenem i Amelią w szpitalu. Meredith, wiedzą jak by zareagowała jakby się dowiedziała, że Derek żyje, zachęca go, aby szedł bez wahania, nawet oferuje podwózkę. Owen i Amelia czekają przy helikopterze, kiedy przybywa, i widzą jak Megan zostaje wyciągnięta — ale musimy poczekać do kolejnego sezonu, aby dowiedzieć się w jakim jest stanie.

Catherine (Debbie Allen) przepytuje Webbera (James Pickens Jr.), Bailey i Minnick odnośnie tego co poszło nie tak z procedurą awaryjną. Minnick próbuje zrzucić winę na Webbera, mówiąc, że jeśli Stephanie poszłaby do psychologa jak powinna, nic by z tego się nie wydarzyło. Bailey wyrzuca Minnick z miejsca.

Gdzie indziej Maggie przeprasza April, że wrzeszczała na Jacksona, a April mówi, że to jasne, że Jackson coś czuje do niej i po prostu powinna działać — uwaga nowy romans przed nami!

I Alex (Justin Chambers) leczy Edwards, która nadal jest leczona i tymczasowo dostaje morfinę na ból z jej oparzeń. Mówi to, że jak dojdzie do siebie, chce rzucić medycynę i spędzić swoje życie na podróżach, i daje Webberowie swoją słowną rezygnację z pracy w Grey Sloan od razu jak będzie mogła wstać z szpitalnego łóżka.

Nie widzieliśmy za bardzo strażaków w dzisiejszym odcinku, ale finał był dowodem, że Shonda może poradzić sobie z płomieniami. I wydaje się jakby Edward miała opuścić szpital. Jak relacja Jackson i Maggie będzie wyglądać w czternastym sezonie? Czy jakieś postacie zobaczymy w spinoffie? I jak Megan zmieni sprawy dla Owena, Nathana, Amelii i Meredith? Musisz poczekać kilka miesięcy, aby się dowiedzieć.Kategorie: Spoilery Streszczenia odcinków Telewizja Finały Spinoffy 
Seriale: Chirurdzy 

Card image
44.99 zł
Card image
44.99 zł
Card image
80 zł
Card image
41.99 zł

Zobacz również: