Streszczenie: "Ale co to oznacza?" w "Pod kopułą"


Arek Tobiasz   Arek Tobiasz | 28-08-2013, 21:09:06


Streszczenie:

Cóż, to była cała masa wydarzeń.

W tym tygodniu w serialu CBS "Pod kopułą" dużo (zbyt wiele?) sekretów zostało ujawnionych, a także tożsamość czwartego "klucza" do mini-kopuły została wyjawiona.


PODZIEMNY KRĄG | Wielki Jim i Barbie rozmawiają o poradzeniu sobie z ich wspólnym problemem związanym z Maxine, co zostaje przerwane, kiedy modna narkotykowa pani pojawia się we własnej osobie. Kiedy Jim zakrada się do pobliskiej rezydencji nad jeziorem, aby zlokalizować "polisę ubezpieczeniową" Max, Barbie zostaje zaprowadzony do miejskiej cementowni, gdzie Max spędziła ostatnie osiem dni tworząc podziemne miejsce walk/czarny rynek. Pod groźbą, że ujawni jego tajemnicę - to, że zabił męża Julii! - Max zmusza Barbiego, aby stanął na ringu przeciwko swojemu dawnemu, wkurzonemu jej dłużnikowi. Barbie ostatecznie rzuca się do walki, a wszystko kończy się tak jak Max planowała, więc wygrywa.

Później Barbie ma dość (bardzo męczącego) szantażu ze strony Max, więc idzie przyznać się Julii - ale nie tylko ona (gdzie indziej w odcinku) poskładała wszystko do kupy co się wydarzyło między mężczyznami w domku w lesie, a ona naprawdę poradziła sobie dość dobrze z tym! (Peter wykupił polisę ubezpieczeniową, a następnie sprawił tak, że Barbie go zabił. To bardzo romantyczne pośmiertnie).

AGGIE MA BROŃ | Sprawdzając domek nad jeziorem, którego właścicielem jest firma zarządzająca, której właścicielką jest Max, Wielki Jim spotyka serdeczną kobietę o imieniu Agatha, która ostatecznie celuje do niego z broni, kiedy odkrywa, że w rzeczywistości jest matką Maxine (i jego starą koleżanką). Jim niemal natychmiast zyskuje przewagę i rozbraja kobietę, potem wraca z nią na łodzi do swojego domu, kiedy mając związane ręce, z jakiegoś niewidzialnego powodu, wypada za burtę.

JUNIOR PRZYKŁADA RĘKĘ | Młodzi Angie, Joe i Norrie (NIE MARTW SIĘ TWOJA MAMA, KTÓRA PRZEŻYŁA NA PEWNO MA SIĘ DOBRZE) budzą się, aby zobaczyć, że gąsienica, która stanie się motylem monarchą czołga się wewnątrz mini-kopuły, co, jak wiesz, ma trochę sensu, więc oni wyruszają na poszukiwania czwartego "klucza". Kiedy odchodzą podejrzliwa Dodde odkrywa mini-kopułę, ale jak jej dotyka zostaje odrzucona/poparzona. Kiedy Angie przypomina sobie, że Junior stracił kiedyś "przytomność" (miał atak?) na szkolnej potańcówce, ta informacja, w połączeniu z obrazami "różowych gwiazd" jego mamy, sprawia, że dzieciaki dedukują, że on jest czwartą ręką.

Oczywiście po tym jak uznają, że Junior jest brakującym elementem do mini-kopuły - i po tym jak Angie wreszcie ujawnia jak została porwana, ale z mylnych powodów, więc wszystko jest w porządku - Junior rzeczywiście udowadnia, że jest ostatnim kluczem przykładając rękę do niej, a wtedy zostają otoczeni konstelacją różowych gwiazd.

"Ale... co to znaczy?" - pyta Junior w naszym imieniu.

PYTANIA, NAD KTÓRYMI ZASTANAWIAM SIĘ TERAZ...

* Czy to tylko mi się wydaje czy zastępczyni szeryfa Linda wysysa powietrze z każdej sceny, w której jest? (I teraz jest jeszcze smutniejsza!)

* Dlaczego sól jest gorącym towarem na Czarnym Rynku Szalonej Max? Margarita?

* Przepraszam, ale matka Max, Claire zmieniła swoje imię na Agatha?

* Kto jeszcze zachichotał, kiedy Maxine mówiła o wielkim "chaosie" jaki ma miejsce w Chester’s Mill, gdzie każdy zachowuje się jakby był cholernie potulny zważając na fakt, że są uwięzieni pod nadprzyrodzoną kopułą?

* Co teraz będzie kartą przetargową Maxine, kiedy jej tajemnice - to, że Barbie zabił Petera, a Wielki Jim handluje narkotykami - wyciekły?

* Było dość wietrznie w tym tygodniu pod kopułą, nie?

* Maxine mówi o tym, że chce żyć tak dobrze jak może pod kopułą, z wszystkimi jej luksusami. Czy nie ma biustonoszy na jej liście?

Jakie nowe pytania masz po tym odcinku "Pod kopułą"?
 Kategorie: Spoilery Streszczenia odcinków Telewizja 
Seriale: Under the Dome 


Card image
39 zł
Card image
20 zł
Card image
39.99 zł
Card image
44.99 zł

Zobacz również: