"Wrogie niebo" wraca z 3 sezonem


Arek Tobiasz   Arek Tobiasz | 06-06-2013, 16:45:10
Trzeci sezon "Wrogiego nieba" może okazać się zarówno "War of the Worlds" lub "E.T." - które okazują się po prostu być dwoma filmami wyreżyserowanymi przez Stevena Spielberga, producenta wykonawczego serialu TNT o inwazji obcych. Nowy sojusznik z kosmosu dał ludzkiemu ruchowi oporu przewagę w walce o przetrwanie przeciwko Esphenom, ale nie każdy jest tak ufny, szczególnie biorąc po uwagę ostatnie dowody, że jest zdrajca pośród nich.


Siedem miesięcy minęło po wydarzeniach zeszłorocznego finału, kiedy Volm, nowa rasa obcych, pojawiła się w ostatnich sekundach. Zamiast kolejnego zagrożenia, Volmowie okazali się być najwyraźniej zbawcami Ziemi. Cochise, ich przywódca, pojawił się w 2 pułku z ofertą pomocy w walce z Esphenami, kosmitami, którzy zaatakowali ziemię i podobnie najechali planetę Volmów. Jak dotąd wyniki są zachęcające: Dzięki wiedzy i broni Volmów, 2 pułki zdołał obronić swój nowy dom w Charleston, w Południowej Karolinie, a także pozostali o jeden krok przed Esphenami. Aż do teraz.

Ostatni cią nieudanych misji doprowadził do nieufności wśród ocalałych. "Niektórzy w szeregach podejrzewają, że ci nowi sojusznicy zwracają się w kierunku Esphenów" - mówi Noah Wyle, którego były profesor historii Tom Mason niechętnie stał się prezydentów Stanów Zjednoczonych w okresie miedzy sezonami. "Ale Tom ufa historii Cochide'a: Wysiedleni przez kolonizujące gatunki, Volmowie ścigali Esphenów z planety na planetę, aby zakłócić ich machinę wojenną".

Usilnie optymistyczny jak zawsze, Tom daje Cochise'owi skorzystanie z domniemania niewinności. "Tom ma istotną słabość do Cochise'a" - mówi Wyle podczas przerwy w kręceniu w zimny i deszczowy październikowy dzień w górzystych terenach poza Vancouver. "On naprawdę wierzy, że Volmowie nie mają żadnych celów poza zniszczeniem Esphenów".

Nikt nie jest bardziej sceptyczny niż John Pope (Colin Cunningham), ulubieniec fanów, renegat, były skazaniec, który przewodził brutalnej grupie Berserkerów w 2 pułku. Szczyt jego podejrzeń pojawia się po zasadzce samolotu Esphenów, który zestrzelił samolot Pope'a i Toma jak powracali z super tajnego spotkania z ważnym urzędnikiem Stanów Zjednoczonych sprzed inwazji (Stephen Collins z "Siódmego nieba"). Ta dwójka nieprawdopodobnych sojuszników zostaje sama na dzikim terenie setki mil od domu.

"Ten odcinek jest jak stary film The Defiant Ones" - mówi Cunningham o odcinku z 30 czerwca. "Dwójka facetów, która w zasadzie się nienawidzi, potrzebuje się nawzajem, aby przetrwać". Pope nie pomaga tej perspektywie zbyt mocno: "Nie pomaga nawet Tomowi rozpalić ognia. To nawet nie może sprawić, aby polepszyć stosunki miedzy nimi od czasu pierwszego sezonu. "Pope próbował porzucić Toma w lesie wcześniej, pośród wszystkich innych jego grzechów" - przypomina nam Wyle - "tak więc jest wiele uraz między nimi".

Oczywiście Tom ma swoje własne czyny, za które musi odpokutować. "Jeśli pierwszy sezon był o poradzeniu sobie z początkową traumą po inwazji, a drugi był o tym, aby przetrwać, to trzeci jest o walce i zwycięstwie - ale jakim kosztem?" - mówi producent wykonawczy Remi Aubuchon. "To jest to co badamy jak Tom, podejmuje decyzje, które mogą mieć wpływ na całą ludzką populację. Ale w tym samym czasie, on zaniedbuje to o co walczył w pierwszej kolejności: jego człowieczeństwo i rodzinę".

Jak Wyle to ujmuje: "Tom jest zbyt uwikłany w widowiskowość tworzenia historii", aby trzymać oko na swoich trzech synach czy dziewczynie, dr Anne Glass (Moon Bloodgood), która urodzi ich córkę, Alexis, w premierze sezonu. "Oni wszyscy walczą o jego uwagę, a on jest pociągany w milion innych kierunków" - mówi Bloodgood, która była w siódmym miesiącu ciąży z córkę Pepper, kiedy filmowała scenę rodzenia Anne. "Jego rodzina stara się być spokojna, ale brakuje im Toma".

Średni syn Ben (Connor Jessup) musi zdecydować czy chce usunąć swoje kolce, pozostałe po organicznym "kręgosłupie", który jest umieszczany schwytanym nastolatkom przez obcych najeźdźców, ale również daje mu nadludzką siłę i zmysły. "Ben zawsze nienawidził swoich kolców" - mówi Jessup - "ale rozumie, że to usprawnienie służy ważnemu celowi, aby ratować życie".

Najstarszy syn przykuty do wózka Hal (Drew Roy) potrzebuje uwagi syna najbardziej. "On stara się radzić ze swoimi wewnętrznymi demonami" - mówi Roy. Jego pierwsza miłość, Karen (Jessy Schram), teraz jest potężnym narzędziem w rękach Esphenów, umieszczony "robak w oku" pod koniec ostatniego sezonu wniknął do jego mózgu, paraliżując nogi i może mieszać w jego lojalności. "To co dzieje się z Halem utrzymuje się przez cały sezon" - zdradza Roy.

Nawet niemowlę Alexis ma niepokojące tajemnice. "Anne szybko zauważa, że coś jest nie w porządku z dzieckiem" - zdradza Bloodgood. W ciągu zaledwie kilku tygodni życia czy ona naprawdę wstanie i powie: "Mama"? Czy to jest w głowie Anne? "Każdy uważa, że Anne będzie kroczyła po bardzo wąskiej granicy, ale jest zdeterminowana, aby dowiedzieć się co poszło nie tak" - mówi aktorka. "A jeśli zajdzie taka potrzeba, zrobi wszystko, aby chronić swoje dziecko".

Aubuchon obiecuje, że dziecko będzie odkrywać bardzo ważną rolę w tym sezonie. "Ono wpasuje się w jedno z naszych bieżących pytań" - mówi. "Jak poradzimy sobie z dziećmi, których w pełni rozwinęła się uprząż i nie są już ludźmi?" Jakby bycie rodzicem nie było już wystarczająco trudne.

"Wrogie niebo" wraca w niedzielę, 9 czerwca.
 Kategorie: Spoilery Aktorzy Telewizja 
Seriale: Wrogie niebo 


Card image
44.99 zł
Card image
44.99 zł
Card image
39.99 zł
Card image
39.99 zł

Zobacz również: